De Woldberg, een vrij koude dag, enthousiaste (jeugd)renners, sportieve wedstrijden en zelfs een BN’er aan de start. Dat is de korte samenvatting van de derde wedstrijd in de MTB Havelte wintercompetitie. De Woldberg vormde zondag het strijdtoneel voor de races tijdens Martijn’s Race en MTB Cup 2.

De jeugdcategorieën mochten als eerste van start. Om stipt half 11 stond de allerjongste jeugd (categorie 1, 2 en 3) opgesteld en kon de wedstrijd beginnen. Gespannen koppies en complete focus, maar na het fluitsignaal van Wolter sprintten de mountainbikers ervandoor. Er werd twintig minuten gekoerst. De winnaar was geen verrassing, het was wederom Lyron die als eerste over de meet kwam, met zo’n anderhalve minuut voorsprong op de nummer 2: Sara. Daarna volgden Joas en Roan (MTB Assen). Eline kwam daar nog achteraan. Zij maakten met zijn vijven het podium vol.

Daarna was het de beurt aan de jeugd in de categorieën 4/5 in een wedstrijd van 30 minuten en de categorieën 6/7 met 45 minuten koers. Eerst werden de 13- en 14-jarigen weggefloten. Jarne (Noordelijke ATB Club), Mart en  Hidde (beide wsv De Peddelaars) wisten na vijf rondes als eerste drie te finishen. Bij de categorie 4/5 ging Tim (wv Noordwesthoek) er met de winst vandoor. Hij eindigde net voor Jannick in de eindsprint, Tim maakte het podium vol bij de jongens. Lisa werd vierde en daarmee eerste meisje. Amélie finishte als tweede meisje.

Rond het middaguur stonden licentiehouders, nieuwelingen en junioren, dames en funklasse klaar. Wederom een mooi groot startveld. Ook hier gespannen koppies, maar bij het klinken van het fluitsignaal verdween die spanning als sneeuw voor de zon en werd er lekker en sportief gekoerst op de Woldberg. Zelfs het zonnetje brak een beetje door.

Bij de licentiehouders 18+ was het van meet af aan duidelijk wie zou winnen, Bas Luca de Vries pakte vanaf het begin de koppositie en stond deze niet meer af. Dylan Schra en Joris Funken volgden op een ruime minuut op plek 2 en 3. Bij de nieuwelingen en junioren wist Thomas van Emst als eerste de finishlijn te bereiken, gevolgd door Hidde Otter en Stijn Vuijk. In de categorie Vrouwen 15+ kwam Lieke Capelle als eerste over de meet, gevolgd door Vera van der Heide en Yvette Vermeer. Mark Groen, Robin Zantinge en Christiaan Last vormden de top 3 bij de funklasse. Alle resultaten zijn hier te vinden. En die BN’er? Die stond aan de start bij de funklasse. Alle rijders kunnen nu oprecht zeggen dat zij in de wedstrijd zaten met Erben Wennemars.

Over twee weken is de laatste wedstrijd in de wintercompetitie van MTB Havelte. De voormalige Amerikaanse basis vormt dan het decor voor de wedstrijden.

Klik hier voor heel veel foto’s van clublid en enthousiast fotograaf Rick Tissingh